Jak uzyskać wpis do Centralnego Rejestru Charakterystyk Energetycznych Budynków

Ostatnio pisaliśmy o obowiązkowym ubezpieczeniu dla osób uprawnionych do sporządzania charakterystyk energetycznych budynków. Ale jak zdobyć takie uprawnienia

🔍Każda osoba z tytułem inżyniera, inżyniera architekta, inżyniera architekta krajobrazu, inżyniera pożarnictwa lub z tytułami magistra inżyniera wymienionych specjalizacji może ubiegać się o wpis do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków.

Jest to świetna opcja dla osób tuż po studiach, które chcą sobie dorobić, ale także dla tych poważnie myślących nad karierą w audytach i charakterystykach energetycznych budynków.

Żeby uzyskać wpis wystarczy złożyć wniosek i załączyć komplet dokumentów:

Dokument potwierdzający posiadanie odpowiedniego wykształcenia (np. Dyplom ukończenia studiów) lub potwierdzenie posiadania uprawnień budowlanych,
Oświadczenie o niekaralności,
Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych.

Jednak sam wpis to nie wszystko Na podstawie Rozporządzenia u Ministra Finansów z dnia 21 04. 2015 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osoby sporządzającej świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową (Dz. U. z 5 maja 2015r poz. 607) żeby wykonywać takie usługi trzeba mieć także ubezpieczenie OC. Ustawodawca wymaga, aby całkowita suma ubezpieczenia była nie mniejsza niż 25 tyś EURO💡.

W Sigurim oferujemy ubezpieczenie OC za jedyne 84 zł 😎

Dodatkowo, dajemy możliwość rozłożenia tej kwoty na raty.

Służymy pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących samej procedury ubiegania się o wpis do Rejestru jak i dotyczących ubezpieczenia.

Nie czekaj, zadzwoń i już dziś zacznij swoją przygodę z charakterystykami energetycznymi budynków.

Zadzwoń 📞

506 184 546

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *